Msza Św. w intencji śp. Longina Komołowskiego – Koncert kolęd

W niedzielę 15.01.2017 r, w dniu, w którym obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY, w Kapelanii Polskiej w Madrycie – Kościele Nuestra Señora de la Paz, odbyła się msza św. celebrowana pod przewodnictwem ks. Mirosława Barana SVD (kapelan Kapelanii Polskiej w Madrycie); towarzyszyli mu ks. Francisco del Pozo Hortal (proboszcz parafii Ntra. Sra. de la Paz) oraz o. Marian Brudny SVD (misjonarz z Kongo) w intencji śp. Premiera Longina Komołowskiego polskiego polityka działacza związkowego i społecznego. W latach 1997 – 2001 posła na Sejm III kadencji

i 2007 – 2011 VI kadencji. W latach 1997 – 2001 ministra pracy i w latach 1999 – 2001 wiceprezesa Rady Ministrów. W latach 2000 – 2015 Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego a od 2010 do 2016 Prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Obecni byli: Ambasador RP w Madrycie Pani Marzena Adamczyk, Konsul Krzysztof Wielgus z małżonką, Konsul Bogusław Trzeciak, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Madrycie Mirosław Węglarczyk, oraz przedstawiciele różnych środowisk polonijnych w Hiszpanii.

Minutą ciszy i zapalonymi biało-czerwonymi zniczami, wniesionymi przez Zarząd Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych: Prezesa Tadeusza Adama Pilata ze Szwecji, Wiesława Lewickiego z Republiki Federalnej Niemiec, Halinę Subotowicz Romanową z Rosji, Marię Przybyła Daczewską z Bułgarii, Teresę Sygnarek ze Szwecji, Andrzeja Janeczko z Hiszpanii i przedstawicieli Stowarzyszenia Nasz Dom i Domu Polskiego w Getafe – Madryt Annę Kielak, Marka Pałkę oraz Józefa Malinowskiego Prezesa Związku Polaków w Niemczech „Rodło” uczczono pamięć św. pamięci Longina Komołowskiego.

Oprawę liturgiczną mszy sw. przygotowały chóry kapelanii polskich w Hiszpanii

Po mszy św. odbył się uroczysty coroczny, koncert polskich Kolęd. W tym roku wyśpiewali je dla nas soliści Grupy VOX, a organizatorami koncertu były Stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii „Nasz Dom” – „Nuestra Casa” i Dom Polski w Getafe – Madryt oraz Kapelania Polska w Madrycie.

 

Koncert objęty był patronatem honorowym: Marszalka Senatu RP Pana Stanisława Karczewskiego, Ambasady RP w Madrycie, Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych i patronatem medialnym: TVP POLONIA, pepeTV, Polonia.es.

Ofiara zebrana w dniu koncertu została przekazana na „SYMBOLIC

ZNĄ CEGIEŁKĘ POLONII HISZPAŃSKIEJ” pod budowę Domu Polskiego we Lwowie.

 

Nasze polonijne święto zakończyliśmy spotkaniem działaczy

polonijnych z artystami zespołu VOX

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*