Klub Studenta Polonijnego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przy Stowarzyszeniu Polaków w Hiszpanii „Dom Polski”założonego w roku 2006.

rbt
Młodzież aktywnie działająca w Stowarzyszenie Polaków w Hiszpanii „Dom Polski” na rzecz integracji Polonii oraz promocji Polski w Hiszpanii we wrześniu podjęła działania zmierzające do stworzenia Klubu Studenta Polonijnego, którego celem miało być systematyczne angażowanie młodzieży w nowe aktywności i powiększanie grona osób aktywnych na rzecz środowiska polonijnego pod wspólnym znakiem. Przedstawicielka młodzieży Natalia Oliveira Duma brała udział w konferencji organizowanej przez Klub Studenta Polonijnego w Warszawie pt. Polonia XXI wieku, gdzie reprezentowała głos młodzieży mieszkającej w Hiszpanii i dyskutowała nad wyzwaniami, które stoją przed Polonią, zwłaszcza tą młodą. Ale to tylko jeden obszar działań, młodzież aktywnie uczestniczyła w wielu projektach sportowych, obchodach świat, etc. Przyczynkiem do rozszerzenia działania młodzieży była trudna sytuacja wielu osób, które w wyniku pandemii COVID-19 potrzebowały dodatkowego wsparcia i tego wsparcia nie otrzymywały, młodzież to wyzwanie podjęła. Koordynatorka Natalia Oliveira Duma, przy wsparciu Stowarzyszenia „Dom Polski” mimo ograniczeń wynikających z pandemii planuje jeszcze w tym roku wraz z grupą inicjatywną kolejne działania, zarówno kultywujące tradycję jak też wspierające potrzebujących. Klub Studenta Polonijnego w Madrycie to grupa młodzieży wrażliwej na potrzeby innych, realizuje działania, potrzebne i ważne dla podtrzymania ducha polskości, ale też odpowiadające na bieżące wyzwania chwili.
Działanie realizowane w ramach projektu.:„Stypendia dla młodzieży polskiego pochodzenia realizującej naukę w Polsce oraz w krajach zamieszkania – edycja 2020”

Klub Studenta Polonijnego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przy Stowarzyszeniu Polaków w Hiszpanii „Dom Polski”, to działanie współfinasowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*